DOLAR: TL
EURO: TL

2015 Kına Gecesi Elbiseleri

1 ay önce
127 kez görüntülendi

2015 Kına Gecesi Elbiseleri

Türk gelenek ve görenekleri arasında özellikle öne çıkan ve önem taşıyan konulardan biride Kına geceleridir. Bu gecede evlenecek genç kızların çok güzel ve ilgi odağı olmaları gerekir. Moda ve eski fikirler birleşerek 2015 Kına Gecesi Elbiseleri fikri ortaya çıktı. En çok günümüz koşullarında bu modeller farklı farklı birçok çeşitle karşımıza çıkmaktadır.

Bundan 5 yıl önceye kadar kına gecelerinde yalnızca kadınlar bulunurken günümüzde ise bu durum değişerek kına geceleri salonlarda yapılmaya başlanmış ve kadın erkek karışık olmuştur.

Türk geleneklerinde eskiden beri süre gelen düğünden bir gün önce kına gecesi yapılmaktadır. Genç kızlar bu gecede genellikle 2 farklı kıyafet ile misafirlerin karşısına çıkar. Genç kızların kına gecelerinde beğenilmeleri onlar için çok önemlidir.

Kına Gecesi Elbiselerinin dışında giyilebilecek geleneksel Türk geleneklerinde vazgeçilmez olan bindallı modelleri bu gece giyilecek elbiseler arasında ilk gelendir. Kına yakma kına gecesinde çoğunlukla sonlara doğru yapılmaktadır. Kına yakılma işlemine kadar güzel kıyafetler içerisinde bulunan kızlar kına yakılma işleminde bindallı kıyafetlerini giymektedirler.

Bindallılar genellikle kırmızı tonlarda olduğundan gelinler bindallı dışında elbise seçerken farklı renklerde olmaları istemektedirler. Fakat gelinler bindallı giymeyecekler ise kırmızı tonlarında elbiseler tercih etmektedirler.

Genç kızlar arasında trend moda olan elbiselere bakıldığı zaman Hürrem Sultan kıyafetleri ilk sırada gelmektedir. En çok tercih edilen bu modeller genç kızların kendilerini özel ve sultan gibi hissetmelerini sağlamaktadır.

Gelin adaylarının en çok beğenisini alan kına gecesi kıyafetleri arasında Fransız stili motifler içeren kıyafetlerde çok ilgi çekmektedir. Bu yılın en modern kına kıyafetleri arasında geleneksel işlemeli elbiseler de genç kızların ilgisini çekmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık