DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

Düğün Aksesuarları

Dün
6 kez görüntülendi

Düğün Aksesuarları

Düğünlerde özelikle gelin adayları tarafından en az gelinlik seçimi kadar önem arz eden bir diğer konu da aksesuarlar olmaktadır. Düğün aksesuarları arasında gelinin kullanacakları modeller arasında; duvak, kuşak, çiçek buketi, ayakkabı, eldiven, gelin tacı, takı, çanta gibi seçenekler yer almaktadır. Bunların hepsinin kullanılmasının mümkün olabileceği gibi, aralarından birkaç tanesi de tercih edilebilmektedir. Ancak kaç tanesi tercih edilecek olursa olsun; her birisinin hem birbiri ile, hem de seçilen gelinlik modeli ile kusursuz bir şekilde uyum göstermesi gerekmektedir. Aksi halde düğün aksesuarlarının hiçbir önemi de kalmayacaktır. Seçim yaparken bunu göz önünde bulundurarak hareket etmek ve dikkatli bir şekilde davranmak gerekmektedir.

Gelin masası da yine düğünde yer alan bir diğer aksesuar olmaktadır. Bu masanın süslenmesi de yine konsepte ve temaya uygun bir şekilde yapılmalı, aynı zamanda giyilen damat, gelinlik ve takılan takılarla uyum göstermesi gerekmektedir. Düğün masası için kullanılacak olan çiçek, örtü ve masanın üzerinde yer alacak bardak ve çatalların uyum içerisinde olması; kusursuz bir düğün yaşanması adına ufak, ancak fark yaratacak detaylar arasında olmaktadır. Düğünlerde kullanılabilecek olan küçük ayrıntılar; düğünün daha cezp edici bir hale gelmesine yardımcı olacaktır. Yüzük tepsisi ve nikah şekeri dağıtımı esnasında kullanılacak olan sepet de yine bu açıdan bakıldığında üzerinde durulması ve seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır. Yemekli davetlerde ise; masalara çiçek ve mum gibi görsel açıdan misafirleri etkileyecek olan birtakım aksesuarların yerleştirilmesi önemli olmaktadır.

Düğün aksesuarları; genelde düğünü yapan çift tarafından pek dikkat edilmemektedir. Ancak bu küçük detaylarla düğününüzü daha görkemli bir hale getirmeniz; misafirlerinizin hafızalarına kazınacak bir düğün yapmanız mümkün olmaktadır.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Açelya Bekiroğlu
Tarih:
Açıklama:
En yeni Düğün Aksesuarları
Derecelendirme:
5

Düğün Aksesuarları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık