DOLAR: 2.71 TL
EURO: 2.96 TL

Düğün Davetiyeleri Ne zaman Gönderilmeli?

1 hafta önce
7 kez görüntülendi

Düğün Davetiyeleri Ne zaman Gönderilmeli?

Düğüne kısa bir süre kala davetiye gönderilmesi son derece yanlış bir hareket olmaktadır. Özellikle İlkbahar ve Yaz mevsiminde yapılacak olan düğünler için bu şekilde hareket etmek; birçok kişinin düğününüzde yer alamamasına neden olacaktır. Zira insanlar bu dönemde tatil planları yapmaktadır ve kimileri de memleketlerini gezmeye gitmektedir. Düğün davetiyelerinin gönderilmesi olayı; son ana bırakılmaması ve aylar öncesinden bitirilmesi gereken bir olaydır. Geç gönderilen davetiyeler; birçok tanıdığınızın sizin düğününüzde yer almamasına neden olmaktadır. Ertelenmeyecek olan programlar nedeniyle; her ne kadar istese de davetiyeyi göndermiş olduğunu kişi ya da kişiler sizin düğününüzde yer almayabilir.

Davetiyelerin; düğünden yaklaşık 1.5 – 2 ay öncesinden gönderilmesi gerekmektedir. Bu süreyi daha da yukarıya çekebilirsiniz. Bu şekilde son ana bırakılan davetiye gönderilmesi işleminde yaşanan sorunlarla karşılaşmamız olursunuz. Özellikle bizim toplumumuzda; davetiye gönderilmemesi durumu, karşı tarafın size darılmasına yol açabiliyor. Daha sonra “acaba beni neden çağırmadılar, yanlış bir şey mi yaptım” gibi düşüncelerin ortaya çıkması da aşikar oluyor. Düğün telaşı yüzünden ve düğün davetiyesi gönderimini son ana bırakmanız nedeniyle bazı kişilerin davetiyelerini göndermeyi unutabiliyorsunuz. Yine bu şekilde sıkıntılar yaşamak istemiyor ve dostlarınızla aranızdan açılmasından korkuyorsanız; düğün davetiyelerinin gönderilmesi işlemini aylar öncesinden yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde davetli listesine daha sağlıklı bir şekilde bakabilir ve davetiyelerin yerlerine ulaştığından da emin olabilirsiniz. Düğün arifesinde “benim davetiyem gelmedi” gibi sorunlarla karşılaşmamak adına bu şekilde hareket etmek en doğrusu olacaktır.

Yaz düğünleri için davetiye gönderilmesi işlemini daha da erken yapmanızda fayda var. Bu şekilde diğer düğünlerle çakışma derdinden kurtulmuş olursunuz ve tanıdıklarınız ilk sizin düğününüzden haberdar olurlar, dolayısıyla da ilk sizden davetiye aldıkları için büyük oranda sizin düğününüzü tercih ederler.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Seher Etkin
Tarih:
Açıklama:
Düğün Davetiyeleri Ne zaman Gönderilmeli
Derecelendirme:
5

Düğün Davetiyeleri Ne zaman Gönderilmeli? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık