DOLAR: 2.68 TL
EURO: 2.91 TL

Düğün Davetiyesi Seçerken Bunlara Dikkat

6 gün önce
8 kez görüntülendi

Düğün Davetiyesi Seçerken Bunlara Dikkat

Hayatınızın en özel anında sevdiklerinizi ve yakınlarınızı yanında görmek istemez misiniz? Kim istemez ki… Bu yüzden onları düğününüze çağıracağınız davetiyeleri kusursuz bir şekilde oluşturmanız gerekmektedir. İlgili çekici bir düğün davetiyesi; sevdiklerinize ve dostlarınıza verdiğiniz önemi de daha açık bir şekilde ortaya koyacaktır. Düğün davetiyesi seçerken model ve tasarımdan kağıt çeşidine kadar birçok detaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Tasarım ve Model

Düğün davetiyesinde kullanılacak olan tasarımın sadece size değil; aynı zamanda sevdiklerinize de hitap etmesi gerekmektedir. Seçilecek olan modelin de hayalinizdeki davetiyeyi yansıtması önem arz etmektedir. Hayalinizdeki gibi bir düğün yapmanın yolu; sıra dışı bir düğün davetiyesinden geçmektedir. Unutmayınız ki; nasıl başlarsa öyle devam eder. Düğünün başlangıç noktasında da davetiyeler ön plana çıkmaktadır. Tasarımda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise; yazılacak olan davetiye yazısının okunabilir olması olmaktadır. İnsanların rahatlıkla okuyabilecekleri bir yazı ve buna uygun bir tasarımı tercih etmeniz gerekmektedir.

Adet Sayısı

Davetiye adedinin ne eksik, ne fazla olmamasına özen gösteriniz. Bunun için önceden davetli listesi oluşturmanızda ve buna göre davetiye bastırmanızda fayda var. Bu şekilde eksik davetiye derdinden de kurtulmuş olursunuz. Ne olur ne olmaz diye; birkaç tane fazladan davetiye de bastırabilirsiniz.

Davetiye Kağıtları

En az davetiyenin tasarımı kadar önemli olan bir diğer nokta da; daveti kağıdı olmaktadır. Davetiyenin hangi renkte kağıda basılacağına karar verirken de titiz davranmanız gerekmektedir. Farklı renkte göz alıcı bir kağıdın kullanılması; tasarımın daha da ön plana çıkmasına neden olacaktır. İnce kağıtları tercih etmeniz; birtakım sorunlarla karşılaşmanıza yol açabilir, bu yüzden ince kağıtlardan uzak durarak, kalın kağıtları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Meliha Tuzlacı
Tarih:
Açıklama:
Düğün Davetiyesi Seçerken Bunlara Dikkat
Derecelendirme:
5

Düğün Davetiyesi Seçerken Bunlara Dikkat Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık