DOLAR: 2.72 TL
EURO: 2.99 TL

Düğün Elbiseleri

1 hafta önce
8 kez görüntülendi

Düğün Elbiseleri

Düğün törenleri; erkeklerden çok kızlar için önem arz eden bir olay olmaktadır. Bir de bu düğün o kızın kendi düğüne ise; değmeyin keyfine… Düğünler gelin ve damat için olduğu kadar; gelin ve damadın kardeşleri kadar da önem arz eden bir durumdur. Bu yüzden düğünde giyilecek olan kıyafet ve elbiseler bir hayli önemlidir. Düğün elbiseleri arasından; hem tarzınıza uygun olacak, hem de konseptle uyum içerisinde olacak şekilde seçim yapmanız gerekmektedir. Özellikle bayanlar için bu alanda üretilmiş olan birçok farklı model yer almaktadır. Abiye elbise modelleri; damat ya da gelinin kız kardeşleri tarafından düğünlerde en fazla tercih edilen elbiseler arasında yer almaktadır. Bizim ülkemizde düğünlerin daha büyük bir öneme sahip olduğunu düşünürsek; genç kızların bu alanda yapacakları tercihlerin önemi de bir kat daha artmaktadır. Zira hem eğlenecekleri, hem de bir nevi görücüye çıkacakları bu düğünlerde davetlileri etkilemek adına kusursuz bir düğün elbisesi seçmeleri gerekmektedir. Elbisenin tarz olmasının yanı sıra; vücut yapısına uygun olması da yine dikkat edilmesi gereken nokta olmaktadır.

Eğer vücudunuz kıvrımlı bir yapıda ise; düğün elbisesinin altına sizi birkaç beden küçük gösterecek korseleri tercih etmenizde fayda olmaktadır. Eğer uzun boylu ve ince yapılı iseniz; uzun elbiseler ya da mini etek boyundaki elbiseler sizi daha çekici ve daha şık bir görünüme kavuşturacaktır. Yani düğün elbisesi seçerken; yalnızca elbisenin tarz olmasına değil, aynı zamanda vücudunuzun ölçülerine de dikkat etmelisiniz. Zayıf, şişman, kısa boylu ya da uzun boylu olmanıza göre bir seçim yapmalısınız. Aksi halde elbise her ne kadar tarz olsa da; sizin üzerinizde istediğiniz görünümü oluşturamayabilir.

Kısa boylu olan ve uzun elbise giymek isteyenler için en azından 10 cm topuklu ayakkabı giymek ve V yaka tercih etmek önemli bir detay olmaktadır.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Açelya Bekiroğlu
Tarih:
Açıklama:
Düğün Elbiseleri Nasıl Seçilmelidir
Derecelendirme:
5
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık