DOLAR: 2.72 TL
EURO: 2.99 TL

Düğün Fotoğrafçınıza Sormanız Gereken Sorular

1 ay önce
50 kez görüntülendi

Düğün Fotoğrafçınıza Sormanız Gereken Sorular

Evet genç kızlar araştırdınız, soruşturdunuz ve sonunda aradığınız düğün fotoğrafçısını buldunuz. Şimdi geldik düğün fotoğrafçınıza sormanız gereken sorularınıza. Bu sorular nelerdir, hangi soruları sormalıyız hepsini bu yazımızda topladık. Sizler için sorulacak tüm önemli soruları derledik ve zaman ayırıp okumanız için hazırladık.

1- Ne tür çekimler yapıyorsunuz?

İlk olarak soracağınız soru düğün günü sabahından düğün bitimine kadar etrafınızda olarak düğün belgeseli çekebilmesi, hem dış mekan hem de iç mekan çekimlerinde unutulmayacak bir deneyim sağlayabilmesi ve çok farklı seçenekler sunabilmesi en önemli özelliklerdendir.

2- Çekimde kullanılan mekanlar nereler? 

Bazı fotoğrafçılar sadece stüdyoda çekim yapmaktadır. Bu sizin için iç açıcı ya da unutulmayacak bir anı olmaz. En çok beğeneceğiniz çekim dış çekimlerdir. Burada sormanız gereken hangi mekanlarda çekim yapılmakta ya da sizin ayarlayabileceğiniz bir mekanda çekim yapılabilir mi.

3- Çekime yansıyan fiyatta çekime katılan kişi sınırlaması var mı?

Gelin ve damadın en çok sıkıntı çektiği konulardan biride çekimler bittikten sonra faturaya yansıyan ekstra ücretler. Bu nedenle bu ekstra konularını baştan sormanız ve anlaşmanız gerekir. Mesela çekimlerin hafta sonu ya da hafta içi olması, akşam ya da gündüz olması fiyatlarda nasıl bir değişiklik yapacak bilmelisiniz.

4- Çekimde hangi aksesuarlar kullanılmakta?

Çekimlerin sade geçmemesi için bazı aksesuarlar kullanılır Bunlar çiçek, gözlük, balon, maske gibi değişik aksesuarlar çekimlerin eğlenceli ve fotoğraflarınızın çok güzel çıkmasını sağlar. Bu nedenle sormanız gereken soru; aksesuarları siz mi getireceksiniz yoksa fotoğrafçı mı temin edecek ve hangi aksesuarları kullanmakta.

5- Çekilen fotoğrafların hepsini alabiliyor muyuz?

Fotoğrafçılar genelde çekimler esnasında yaklaşık 1000 adet fotoğraf çeker. Fakat bunlar içinden 50 tanesini size verir. Bu nedenle fotoğrafların bir kısmı mı yoksa hepsi mi size veriliyor bilmeniz gerekir.

6- Fotoğraflar DVD formatında mı yoksa tab mı ettirilerek teslim ediliyor?

Günümüzde sosyal medya kullanımı çok etkin durumda. Eğer fotoğraflarınızı sosyal medyada paylaşmak istiyorsanız fotoğraflarınızı tab ettirmeli ya da DVD formatında yaptırmanız gerekir. Bu konuyu da öncede sorarak daha sonradan çıkacak ekstralardan kurtulmuş olursunuz.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Asena Erkin
Tarih:
Açıklama:
Düğün Fotoğrafçınıza Sormanız Gereken Sorular nelerdir
Derecelendirme:
5

Düğün Fotoğrafçınıza Sormanız Gereken Sorular Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık