DOLAR: 2.71 TL
EURO: 2.96 TL

Düğün Hediyesi

1 hafta önce
6 kez görüntülendi

Düğün Hediyesi

Düğün hediyesi; düğünlerde davetlilerin gelin ve damada verdikleri ya da gelin ve damadın karşılıklı olarak birbirlerine verdikleri hediyeler olarak ön plana çıkmaktadır. Bu alanda çok yaratıcı fikirlerin olduğu aşikardır. Gelin ve damadın birbirlerine verdikleri takılar da yine verilen düğün hediyesi arasında yer almaktadır. Düğünde genel olarak takılar hediye şeklinde ön plana çıksa da; düğünden sonra gelin ve damadın evine yapılacak olan ziyaretlerde asıl düğün hediyeleri ortaya çıkmaktadır. Düğüne katılan ya da katılamayan yakınlar; düğünden sonra, uygun bir zamanda gelin ve damadın evini ziyarete giderler. Bu esnada onlara birtakım hediyeler götürürler. Bu bazen bir mutfak eşyası, bazen bir süs eşyası ve bazen da yatak odasında kullanılabilecek olan eşyalar olabilmektedir. Düğün hediyesi olarak; gelin ve damadın evine en fazla götürülen eşyalar arasında küçük ev aletleri yer almaktadır. Bu arada pek rastlanılmasa da; gelin ve damat tarafından da hoş geldiniz mahiyetinde misafirlere birtakım hediyeler sunulabilmektedir.

Hediyeleşmenin ve insanların birbirleriyle kaynaşmalarının adeta doruk noktasına ulaştığı düğünlerde; gelin ve damada daha özel şeyler almaya dikkat ediniz. Sıradanlaşmış bir şekilde hediye vermek; ne karşınızdakini mutlu edecektir, ne de sizi tam manasıyla doyuracaktır. Bu açıdan daha farklı alanlara yönelmenizi tavsiye etmekteyiz. Özellikle maliyeti de bir hayli düşük olan kokulu sabunlara, bakır renkli şekerliklere, küçük çerçeve ya da biblolara yönelerek, mutfak eşyası dışında bir hediye alabilirsiniz.

Aynı şekilde gelin ve damat olarak; düğününüzde sizleri yalnız bırakmayan ve size destek olan misafirlerinize de küçük, ancak anlamlı hediyeler alabilirsiniz. Bir teşekkür mahiyetinde bu hediyeleri onlara vererek, düğünden sonraki ilişkileriniz için de olumlu bir adım atmış olur ve onlara verdiğiniz değeri de gösterebilirsiniz.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Neval Sarı
Tarih:
Açıklama:
Düğün Hediyesi Nasıl Seçilmelidir
Derecelendirme:
5

Düğün Hediyesi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık