DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

Düğün Mesajları

Dün
3 kez görüntülendi

Düğün Mesajları

2 farklı şekilde karşımıza çıkan düğün mesajları; farklı yollarla gönderilmektedir. Gelin ve damadın misafirlere çeşitli yollarla gönderdikleri mesajlar ve misafirlerin gelin ve damada çeşitli yollarla gönderdikleri mesajlar olarak karşımıza çıkan düğün mesajları; genel olarak Türk toplumunda pek sık rastlanılan bir durum olmamaktadır. Zira bizim toplumumuzda düğüne gidilerek tokalaşma yoluyla tebrik olayı gerçekleştirilmektedir. Son yıllarda yine bu alanda bazı atılımların olduğunu gözlemliyoruz. Özellikle gelin ve damadın arkadaşları ve yakınları tarafından hazırlanmış olan anı defterleri; bu alanda karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra mail olarak, davetiye yoluyla ve teknolojik araçlarla yollanılan mesajlar da yine tebrik mahiyetinde karşımıza çıkan düğün mesajları arasında yer almaktadır. Gelin ve damadın yakın arkadaşları tarafından küçük notlar şeklinde hazırlanan düğün mesajları da yine son dönemde toplumumuzda yaygınlaşmaya başlayan tebrik mesajları arasında bulunmaktadır. Ancak bu notlar bir hediyenin yanı sıra kullanılmakta ve tabiri yerinde ise kuru kuru gelin ve dama yollanmamaktadır. Genel olarak çiçekle ya da ev görmeye gidilirken alınan hediyelik eşyaların yanı sıra kullanılmaktadır.

Ayrıca düğüne gelenlere verilen davetiyelerin yanı sıra verilen kartlara da gelin ve damada özel notlar yazılması da istenilebiliyor. Bu şekilde çift için hazırlanan bu notlar; bir anı olarak ömür boyu saklanabiliyor ve düğünden sonra çift bu notları okuyarak kendilerini daha mutlu hissediyorlar.

Gelin ve damada hazırlanan düğün mesajlarının yanı sıra; gelin ve damatta yakınlarına birtakım notlar içeren ve davetiyelerin de yer aldığı mesajları gönderebiliyorlar. Özellikle mail yoluyla hazırlanan davetiye ve mesajlarda bu şekilde düğün mesajları gelin ve damat tarafından özenle hazırlanıyor. Bu da karşılıklı ilgi ve alakayı arttıran ve kaynaşmayı sağlayan etkenler arasında bulunuyor.

 

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Aydilge
Tarih:
Açıklama:
Düğün Mesajları Nasıl Verilmeli
Derecelendirme:
5

Düğün Mesajları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık