DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

Duvak Şekilleri

1 hafta önce
12 kez görüntülendi

Duvak Şekilleri

Gelin adayların düğünlerinde kullandıkları en önemli aksesuar; duvak olmaktadır. Gelinlik seçimi kadar ciddi bir öneme sahip olan duvak seçimi; gelin adaylarının bir hayli üzerinde durdukları ve seçim yaparken heyecan yaşadıkları bir olaydır. Bayanların bu konuda titiz bir şekilde hareket etmeleri ve kendileri için en uygun duvak modelini tercih etmeleri gerekmektedir. Mekana uygun duvak tercih etmek de; bu alanda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta olmaktadır. Zira düğünün yapılacağı mekana göre birçok farklı duvak modeli bulunmaktadır ve her birisinin de ayrı ayrı özellikleri yer almaktadır.

Yüz Örten Duvaklar

En fazla tercih edilen duvak modelidir. Kısa ve yüzü örten yapısıyla dikkatleri üzerine çeken bu model; gelinlerin daha gizemli ve daha tarz bir görünüm yansıtmalarına yardımcı olmaktadır. Gelinlerin daha çekici bir hava yakalamalarına olanak sağlayan yüz örten duvaklar; geleneksel bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Geleneklere göre koca adayı düğünde imzayı attıktan sonra duvağı açar ve helali olan kişiyi görür.

Omuz Hizası Duvaklar

Daha modern ve daha tarz sahibi gelinlerin tercihi olan omuz hizası duvaklar; işlemeli gelinlik modelleriyle sıkça tercih edilmektedir. Aynı zamanda sırt dekoltesi bulunan gelinliklerle de son derece şık bir görünüm oluşturmaktadır. Genelde bayanlar tarafından tek kat tercih edilen bu duvak modeli; isteğe göre 2 kat olacak şekilde de kullanılabilmektedir.

Dirsek Hizasındaki Duvaklar

Yüz örten duvaklardan sonra en fazla tercih edilen model; dirsek hizasındaki duvaklar olmaktadır. Dekoltenin sonunda, eteğin başlangıcında olmasına özen gösterilmektedir. Bu şekilde tarz bir görünüm yansıtmaktadır.

Şapel Tipi Duvaklar

Uzun bir duvak modeli olan şapel tipi duvaklar; gelinliğin boyundan daha uzun olmaktadır. Yeri süpürün bu duvak modeli; resmi düğün törenlerinde daha sık tercih edilmektedir. Asil bir duruş sergilemek isteyen gelin adayları için bulunmaz bir aksesuardır.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Hande Duman
Tarih:
Açıklama:
Duak Şekilleri en önemli aksesuardır
Derecelendirme:
5
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık