DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

Gelin Kuşağı Çeşitleri

1 hafta önce
7 kez görüntülendi

Günümüz düğünlerinde pek rastlanılmasa da; gelin kuşağı da modern bir hale getirilerek bazı düğünlerde yer almaktadır. Gelin kuşağı çeşitleri arasından her bayan kendi tarzına uygun olan modeli rahatlıkla bulabilmektedir. Doğru bir şekilde seçilmesi durumunda gelinliklerin bir nevi tamamlayıcısı olan gelin kuşağı; düğün için önem arz eden aksesuarlar arasında bulunmaktadır. Birçok farklı modeli bulunan gelin kuşağının en fazla rağbet edilen modelleri şu şekildedir:

Renkli Kuşaklar

Renkli kuşaklar arasında en fazla tercih edilen model; kırmızı renkli olanıdır. Alışılagelmişin dışında hareket eden ve farklı düğün temalarını tercih eden gelin adayları tarafından kırmızı dışındaki renkli kuşak modelleri de kullanılabilmektedir. Özellikle gelin çiçeğiyle aynı renklerde seçilmesi durumunda daha hoş ve şık bir tarz yaratmaktadır. Daha çok saten olarak tercih edilen bu kuşak modeli; dönem dönem isteğe göre tülden yapılmış olan modelleriyle de tercih edilebiliyor.

Taşlı Kemerler

Daha modern ve tarz sahibi gelinlerin tercihi taşlı kemerler olmaktadır. Özellikle sıradan gelinlik kuşağı modellerine sıcak bakmayan bayanların tercihidir. Taşlı oldukları için; gösterişi seven gelinlerin yöneldikleri gelin kuşağı modelleri arasında yer almaktadır. Parıltılı taşlar,büyük pullar ve metal işlemeler sayesinde gelinlikler daha ilgi çekici bir hale gelmektedir.

Fiyonk ve Çiçekler

Son yıllarda en fazla tercih edilen gelinlik kuşağı modeli olmaktadır. Gelinliğin adeta bir parçasıymış gibi görünen fiyonk ve çiçekler; tarz sahibi bayanların tercihidir. Gelinliği daha fazla ön plana çıkarmak ve gelinliğin cazibesini arttırmak isteyen gelin adayları; bu kuşak modelini tercih etmektedirler. Kullanılan fiyonklar; gelinin belini daha ince gösterdiği için, bir başka açıdan da fayda sağlamaktadır. Fiyonk ve çiçekleri; bele sarılan saten bir kumaşın üzerinde konumlandırmak mümkün olmaktadır.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Rabia Gülmez
Tarih:
Açıklama:
Gelin Kuşağı Seçimi nasıl yapılmalıdır
Derecelendirme:
5

Gelin Kuşağı Çeşitleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık