DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

1 ay önce
24 kez görüntülendi

Her bayan, güzel bir gelin olmanın ve düğün günü en çok dikkat çeken kişi olmanın hayalini kurar. Bunun için yapmanız gereken en önemli nokta; gelinlik alımınızı çabucak yapmamanızdır. Birçok alternatifi incelemeli, bazı hususları düşünmeli ve hem yaşınıza hem boy ve kilonuza hem de teninize uygun gelinliği satın almalı veya kiralamalısınız.

Boy konusu için şunu söyleyebiliriz; kabarık etekli gelinlikler uzun boylu bayanlar içindir. Eğer boyunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız bunun hayalini kurmaktan vazgeçin çünkü size yakışmayacaktır. Çünkü bu gelinlik sizi daha da basık gösterecektir.

Hem minyon hemde 38 bedenden küçükseniz kabarık modeller giymeniz bir nebze de olsa düşünülebilir. Çünkü bu gelinlik sizi sevimli ve çekici gösterecektir. Basenden itibaren genişleyen gelinlik, kısa boylu gösterecektir.

Gelinlik modelleri arasında seçim yaparken boyunuzu iyice ölçmelisiniz. Eğer kısa iseniz kendinizi daha kısa gösterecek modeller yerine daha uzun gösterecek modellere yönelmelisiniz. Mesela V yakalı gelinlik modelleri uzun boylu gösterecektir. Tepeden bir gelin saçı şekli de yaptırdığınızda kısa boylu gözükmekten artık korkmayın!

Omuzları tamamen açık olan gelinlik giymeyi düşünüyorsanız omuz genişliğinize dikkat edin. Zaten geniş omuzlu iseniz bu gelinlik üzerinizde çok kötü duracaktır. Onun yerine tek omuz askılı gelinlik modelleri sizi daha iyi tamamlayacaktır.

Gelinlik seçerken nelere dikkat edilir, dikkat edilmesi gereken hususlar nedir sorularını cevaplamaya çalıştık. Merak ettiğiniz benzeri sorularınız için yorum bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Yağmur Kahraman
Tarih:
Açıklama:
Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Derecelendirme:
5
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık