DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

Gelinlik Seçimini Kolaylaştıracak Öneriler

2 hafta önce
19 kez görüntülendi

Dünya evine girecek olan gelin adaylarını en çok heyecanlandıran ve bir o kadar da düşündüren konu şüphesiz; gelinlik seçimi olmaktadır. Ancak gelin adaylarının işini kolaylaştırmak için gelinlik seçimini kolaylaştıracak öneriler sunulmaktadır. Bu sayede zorlu geçmesi beklenilen bu süreç, çok daha kolay bir hale gelecek ve gelinler kendileri için en uygun olan gelinliklere rahatlıkla ulaşacaklar.

Geniş Düşünmek

Bardağa boş tarafından değil de; dolu tarafından bakmak, her alanda olduğu gibi gelinlik seçimi konusunda da olumlu düşünmek adına önemli bir olaydır. Özellikle zor beğenen bayanların bu süreçte; “bunu asla giymem, bunu kesinlikle istemem” gibi cümleleri bir kenara bırakmaları ve “bu da güzelmiş, aslında bu da uygun” şeklinde cümleler kurarak hareket etmeleri gerekmektedir. Ancak bu şekilde istediğiniz gelinliği bulabilirsiniz. Aksi halde işiniz ters gider ve karamsarlığa bürünerek sinirlerinizi bozarsınız. Aynı zamanda tek model üzerinde düşünmek ve “illa bu olacak” diye ısrarcı olmak; vakit kaybetmekten başka hiçbir şey getirmez. Belki de olumsuz düşündüğünüz gelinlik modeli; tam da istediğiniz gibi bir modeldir ve üzerinizde denediğinizde bunu daha net bir şekilde anlarsınız. Bu yüzden gelinlik denemekten çekinmeyin ve her modeli deneyerek bir de üzerinizde görün; daha sonra karar verin.

Gelinlik Seçimine Erkenden Başlayın

Gelinlik seçimini kesinlikle düğün arifesine bırakmayın. En azından 6 ay önce gelinlik bakmaya başlayın. 6 aylık süreçte istediğiniz modeli bulamazsanız; kafanızdaki modeli tarif ederek bir butikte dikilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sürenin uzun olması; provaların gerçekleştirilmesi adına da yeterli zamanı sizlere sunacaktır.

Başkalarına Danışmaktan Çekinmeyin

Gelinlik seçerken; yakınınızdaki kişi ya da kişilerden de yardım alabilirsiniz. Özellikle zevkine güvendiğiniz kişilerin bu süreçte size çok faydası olacaktır. Kendinize yakın gördüğünüz ve zevkine güvendiğiniz kişilerle birlikte gelinlik modeli bakarken; hem fazla stres yaşamazsınız, hem de bu süreç daha eğlenceli bir hale gelir.

Kararınızı Verirken Dikkatli Olun

Gelinlik almadan önce gördüğünüz gelinliğe “işte bu benim aradığım model” demeniz lazım. Aksi halde her ne kadar güzel olsa da; bu cümleyi kurmadığınız ve tam olarak içinize sinmeyen bir modeli satın almanız sizi yeteri kadar mutlu etmeyecektir.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Sevilay Bulut
Tarih:
Açıklama:
Gelinlik Seçimini Kolaylaştıracak Öneriler nelerdir?
Derecelendirme:
5
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık