DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

Hazır Gelinlik Mi Almalı Gelinlik Mi Diktirmeli?

3 hafta önce
62 kez görüntülendi

Genç kızların gelinlik alırken dikkat etmeleri gereken üç önemli husus vardır. İlki hazır gelinlik almak, ikincisi size uygun ölçülerinize göre istediğiniz bir modeli diktirmek ve üçüncüsü de bu işin profesyonellerinden size özel olarak tasarlanmış gelinlikler almaktır. Bu anlattığımız yolların hepsi ile gelinlik almanız ve yaptırmanız olası olduğundan karşımıza çok fazla seçenek çıkmaktadır. Bu durumda genç kızların kafası karışabilir ve gelinlik almak zorlaşabilir. Sizler için seçim aşamasında nasıl daha kolay seçimler yapabilirsiniz konusu üzerinde durduk.

Eğer hazır bir gelinlik modelini gelinlik dikimi yapan bir yere verdiğinizde biraz beklemeniz gerekir. Çünkü gelinlik dikimi meşakatli bir iştir. Hemen hazır olmasını beklemeyin. Bu nedenle birkaç ay önceden dikime karar vermeniz gerekir. Gelinlikte ilk olarak taban ayarlanır daha sonra üst kısım bitirilir ve süslemeler yapılır. Buda uzun bir süreç olacağından sizinde provalara vakit ayırmanız gerekecektir.

Genç kızların en çok arzuladıkları gelinlik modeli kişiye özel gelinlik modelleridir. Bu tür gelinliklerde uzun bir süreç gerektirir ve diğerlerine göre çok daha pahalı fiyatlara sahiptir. Kişiye özel gelinlik diktirmek istiyorsanız eğer 4-5 ay önceden hazırlıklara başlamanız gerekir. Özellikle vücudunda ufak tefek istenmeyen durumlar var ise vücudunuzla barışık değilseniz bu yöntem size göre. Bu sayede tam istediğiniz gibi bir gelinlik giyerek istemediğiniz yerleri kamufle edebilirsiniz.

Son olarak da hazır gelinliklere değinecek olursak küçük tadilatlar ile istediğiniz gelinliği almanız mümkündür. Bu süreç diğerlerine göre biraz daha kısadır 1 ay önceden işlemlere başlayabilirsiniz. Hazır gelinlik modellerinde genç kızlar gelinlik üzerinde ufak oynamalar yaparak tasarımlık modeller çıkarabilmektedir. Dikkat etmeniz konulardan biri gelinlik aldığınız yerde sıranın olmamasıdır. Bu durum provalarınızı aksatacaktır. Çünkü bazı gelinlik firmalarına ve dükkanlarına rağbet çok fazladır.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Melike Cuhacı
Tarih:
Açıklama:
Hazır Gelinlik Mi Almalı Gelinlik Mi Diktirmeli Tüm Cevaplar
Derecelendirme:
5

Hazır Gelinlik Mi Almalı Gelinlik Mi Diktirmeli? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık