DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

İslami Düğün

2 gün önce
3 kez görüntülendi

İslami Düğün

Düğünde dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken en önemli olay kuşkusuz; düğünün konsepti olmaktadır. Toplumumuzda farklı şekillerde hayat süren insanlar bulunmaktadır ve bu yüzden herkesin yapacağı düğün aynı tarzda olmayabilir. Gelenek, görenek ve dini inançlarla birlikte düğünün konseptinde de birtakım değişiklikler söz konusu olmaktadır. Müslüman bir ülkede yaşadığımız için; genel olarak bizim düğünlerimiz birbirleriyle benzerlik göstermektedir. Resmi düğünün yanı sıra; gelin ve damat, imam tarafından kıyılacak olan dini nikahla da Allah katında karı koca mertebesine erişmektedirler. Her ne kadar dini nikah yapıp, resmi nikah yapmayanlar olsa da; dinimizde resmi nikah yapıp, dini nikah yaptırmayan yoktur. Fakat istismar edilen duygular nedeniyle; dinimize göre dini nikahın yanı sıra, resmi nikahın yapılması konusunda son dönemde açıklamalar gelmektedir. Dini nikahlar; düğünden önce kız annesinin evindeyken yaptırılabilmektedir. Aynı şekilde düğünden sonra gelin ve damadın oturacakları evde de yapılması mümkündür. Bu şekilde dini nikah, diğer adıyla imam nikahı yaptıran çiftler de mevcut bulunmaktadır.

İslamiyet’e göre; sadece imza atmakla nikah bitmez ve devamında dini bir nikah kıyılması gerekmektedir. Dini nikah genel olarak kızın evinde ya da gelin ve damadın oturacakları evde yapılsa da; düğün salonunda da yapılabilmektedir. Resmi nikahı önce yaptıran gelin ve damat; düğünlerine imam çağırarak, herkesin huzurunda dini nikah kıyabilmektedirler. Böylelikle gelin ve damat düğün salonunda dini nikahı da kıydırmış olurlar ve evlerine karı koca olarak gidebilirler.

Düğün için anlaşma sağladığınız organizasyon şirketlerine de bu konuyu belirtebilir ve bu konuda onlardan da yardım alabilirsiniz. İslami düğün organizasyonu yapan şirketlere başvurarak, düğününüzde her şeyin yolunda gitmesine de yardımcı olabilir ve sorunsuz bir şekilde düğününüzü sonlandırabilirsiniz.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Açelya Bekiroğlu
Tarih:
Açıklama:
İslami Düğün Nasıl Olmalıdır
Derecelendirme:
5

İslami Düğün Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık