DOLAR: 2.76 TL
EURO: 3.05 TL

Kına Gecesi Elbisesi

21 dakika önce
1 kez görüntülendi

Kına Gecesi Elbisesi

Düğünlerden önce yapılan ve önemli bir geleneğimiz olan kına gecesi düğünden bir gün önce yapılmaktadır. Bu özel gecelerde gelinlerin giyebileceği kına gecesi elbisesi modellerinde pek çok farklı tasarım bulunmaktadır. Bu elbiselerin her birinin kendine özgü bir tarzı bulunmaktadır. Günümüzde kına gecelerinde gelinler düğünde oldukları kadar güzel olmaktadır. Geleneksel olan kına gecelerinde gelin olacak bayanlar bindallı adı verilen yöresel kıyafetleri kullanırdı. Geçen zaman ile birlikte ve modacıların farklı tasarımları ile yine kırmızı renkli farklı abiye modelleri de kullanılmaya başlandır. Ama son birkaç senedir abiyeler de yerini geçmişe dönüş modern bindallılara bıraktı. Abiye ile başlayan kına geceleri bindallı giyip kınanın yakılması ile son bulmaktadır.

Modern çizgiler taşıyan abiyelerin olduğu gibi bindallılarında farklı modellerini görebilmek mümkün hale gelmiştir. Özellikle de modernleştirilmiş olan kına gecesi elbisesi modellerinde pek çok çeşidi bir arada görmek mümkün hale gelmiştir. Sade modellerden kabarık modellere kadar gelinleri kına gecelerinde kullanmaları için tasarlanmaktadır. Gelenek olan kırmızı rengin dışına çıkılarak farklı renklerdeki kıyafetlerin modeller arasından tercih edebilmesi mümkündür.

Modern abiyelerin giyilmesinin ardından giyilen kaftan ve bindallı modellerinde işlemelerin ön planda olduğunu görebiliriz. Özelliklede kırmızı renkli ve altın rengi işlemeli olan modellere ağırlık verildiğini görmek mümkündür. Tabii ki de kişi isteklerine göre 2015 kına gecesi elbisesi modellerinde farklı renkleri de tercih edebiliriz. Mor renkli, sarı renkli, beyaz ve sarı işlemi olanları da en sık tercih edilen modeller arasında yer alır.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Asude Baran
Tarih:
Açıklama:
En Şık Kına Gecesi Elbisesi
Derecelendirme:
5

Kına Gecesi Elbisesi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık