DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

Kına Gecesi Mekanları

4 gün önce
4 kez görüntülendi

Kına Gecesi Mekanları

Genel olarak düğünden 1 ya da 2 gece önce yapılan kına gecesi; bekarlığa elveda anlamına gelmektedir. Farklı toplumlarda bu gece farklı şekillerde kutlanabilmektedir. Toplumumuzda da yine bu farklılık söz konusu olmaktadır. Bazı geleneklere göre gelin ve damat ve aynı şekilde kadın ve erkeklerin bir arada yer alacakları kına gecesi; bazı geleneklere göre de sadece kadınların ve kızların duygulanmak ve eğlenmek adına katıldıkları bir gece olmaktadır. Ancak her ne olursa olsun; kına gecesinin yapılacağı mekanın seçimi konusunda hassas davranılması gerekmektedir. Mekana gelen misafirler tarafından yadırganmaması adına; en az düğünün yapılacağı mekanın seçimi esnasında olduğu gibi bu alanda da titiz davranılması gerekmektedir. İnce eleyip sık dokuyarak, kına gecesi mekanları arasından hem kına gecesi formatına, hem de kapasiteye uygun bir şekilde hareket edilmelidir. Mekanın tıklım tıklım olmaması ve oyun oynanacak bir alanın da kalması adına; bu geceye davet edilen kişi sayısına göre bir mekan seçimi yapılmalıdır.

Kına gecesi eski dönemlerde az kişi davet edildiği için genel olarak ya damadın evinde ya da gelinin evinde yapılmakta idi. Fakat son dönemde düğün davetiyelerinin altında; kına gecesi için yer ve zaman bildirilmektedir ve bu yüzden katılacak olan kişi sayısı en az düğün kadar fazla olmaktadır. Hatta düğüne gelemeyecek olanlar bile kına gecesine gelmektedirler. Bu yüzden mekanın eskiden olduğu gibi küçük olması mümkün olmamaktadır. Kına gecesi mekanı seçerken dikkat edilmesi gereken detaylara dikkat ederseniz; en az düğününüz kadar eğlenceli bir gün yaşayabilirsiniz.

Genel adayı tarafından 2 farklı kıyafetin tercih edildiği ve bindallının olmazsa olmaz kıyafetler arasında yer aldığı bu özel gecede kına gecesi mekanı olarak da bu konsepte uygun bir mekan seçilmektedir.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Fehime Berfin
Tarih:
Açıklama:
Kına Gecesi Mekanları Seçimi Yapılırken Önemli noktalar
Derecelendirme:
5
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık