DOLAR: 5.95 TL
EURO: 6.83 TL

Mevsime Göre Gelin Buketleri

3 yıl önce
29 kez görüntülendi

Mevsime Göre Gelin Buketleri

Ülkemizde dört mevsimi de yaşayabildiğimiz için çok şanslıyız. Çünkü her mevsimin ayrı bir güzelliği var. Her mevsim farklı farklı çiçekler yetişmekte. Fakat gelin buketlerini yaparken mevsime göre gelin buketleri hazırlatmamız gerekmekte. Bu sayede düğününüzde gerçek ve canlı renkleri kullanmış olursunuz.

İlkbahar düğünlerinde çiçek seçimi

Anlatımı ilk olarak ilkbahardan başlıyoruz. Bu mevsimde yapılan düğünler için renkli ve güzel kokulu buketler hazırlanmalıdır. Örneğin davetliler için şakayık, nergis, frezya ya da zambak çiçeklerini sunabilir ve hoş bir koku bırakabilirsiniz. Seçeceğiniz renk gelinliğiniz ve aksesuarlarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu mevsimin gözde çiçeği ise nergistir.

Yaz düğünlerinde çiçek seçimi

İkinci mevsimimiz yaz. Bu mevsimde lavanta,karanfil, manolya, papatya ve zambak çiçekleri ile kombinler yapabilirsiniz. Yaz mevsimi hareketli olduğundan seçeceğiniz renklerde hareketli canlı renkler olmalıdır. Fakat yinede sade bir düğün çiçeği arzuluyorsanız beyaz gülleri seçmeniz yerinde olacaktır.

Sonbahar düğünlerinde çiçek seçimi

Sonbahar düğünlerinde kasımpatılar, orkideler ya da hezaren çiçekleri çok sık kullanılır. Yumuşak ve pastel tonları olduğundan seçimlerde öncelik kazanmaktadırlar. Ayrıca düğün konseptinizi kuru sonbahar dalları ile süsleyerek çok güzel hoş bir ortam oluşturabilirsiniz.

Kış düğünlerinde çiçek seçimi

Son olarak kış mevsiminde yapılan düğünlere değinecek olursak, bu mevsimde çiçek sıkıntısı çekebilirsiniz. Diğer mevsimlere göre bulması daha zordur. Kamelya, sümbül, süsen ve kardelen gibi kış çiçekleri ile yapacağınız kombinler dekorasyonunuz ile de uyumlu ise ortaya çok güzel bir manzara çıkacaktır. Bu da misafirlerinize unutamayacakları bir düğün yaşatacaktır.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Aydilge
Tarih:
Açıklama:
Mevsime Göre Gelin Buketleri nasıl olmalıdır
Derecelendirme:
5
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık