DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

Nikah Şekeri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

2 hafta önce
26 kez görüntülendi

Nikah Şekeri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Nikahınızdan ve düğününüzden gelen misafirlerinize anı olarak bırakabileceğiniz tek şey nikah şekeridir. Bu nedenle nikah şekeri seçiminde dikkat edeceğiniz bazı önemli hususlar vardır. Hazır mı alacaksınız, kendiniz mi yapacaksınız ve kimlere dağıtacaksınız soruları kafanızın karışmasına yol açabilir. Bu konuların hepsini göz önünde bulundurmalısınız.

Eğer kendiniz yapmaya karar verdiyseniz nikah şekeri yapımı aslında kolaydır. Fakat önemli noktalar; tek başınıza mı yapacaksınız, yeterli zamanınız var mı, hangi malzemeyi nerden alırım gibi sorular karşınıza çıkacaktır. Arkadaşlarınızdan yardım almanız bu sürenin kısalmasını ve daha yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Tüm bu işlemler için 2 ay önceden hazırlıklara başlamanız gerekir.

Düğününüze davet ettiğiniz kişilerin zevkleri neler ve kaç kişi davet ettiniz? Klasik modelleri tercih ediyorsanız o zaman hitap ettiğiniz topluluk yaşça olgun insanlardır. Fakat modern, renkli ve ilginç modelleri tercih ediyorsanız gençlere hitap etiğinizi söyleyebiliriz. Bu konuları göz önünde bulundurarak seçimlerinizi ona göre yapmalısınız.

Nikah şekeri modelleri günümüzde çok fazla çeşide sahip olduğundan seçim yapmanız çok zorlaşacaktır. Bu nedenle acele etmemeli ve size en uygun modeli seçmelisiniz. Size en uygun modeli nasıl belirleyeceksiniz peki? Bunu bir önceki paragrafta anlattığımız gibi hitap ettiğiniz topluluğa göre ayarlamalısınız. Ayrıca uzun süre saklanmasını istediğiniz kalıcı modelleri seçerek de misafirlerinize hoş kokan ve kalıcı bir hatıra bırakabilirsiniz.

Kendiniz yapmak yerine hazır almayı düşünüyorsanız nikah şekeri firmaları ile anlaşabilirsiniz. Bu seçim konusunda ise işini düzgün yapan ve hızlı teslimat süresi olan firmaları seçmeye özen göstermelisiniz. Aksi taktirde misafirlerinize normal şeker dağıtmak zorunda kalabilirsiniz.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Hande Subaşı
Tarih:
Açıklama:
Nikah Şekeri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?
Derecelendirme:
5

Nikah Şekeri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık