DOLAR: TL
EURO: TL

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır?

1 dakika önce
0 kez görüntülendi

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır?

Damat ve gelinler düğün öncesi hazırlıkları aşamasında nişan bohçası hazırlama zorundadır. Kişilerin bütçelerine göre ayarlama yapılacak olan bu bohçalar nişan hediyesi olarak kabul edilir. Nişanların atılması ile hazırlanmış olan bu hediyeler kişilerin kendilerine iade edilir.

Yöre yöre nişan bohçasının içine konan malzemeler de değişkenlik gösterir. Modern çağa uygun olarak hazırlananlar da ise sembolik olarak belli başlı hediyeliklerin konulduğu görülmektedir. Şimdiki zamanın nişan bohçalarının içlerinde karşılıklı olarak anlaşılarak, fikirler ve istekler konuşularak geleneksel tabuları çok da yıkmadan her iki tarafın kendi bütçelerinin elverdiği ölçülerde bu bohçaları hazırlanmaktadır.

Kız tarafından erkek tarafına ama damada gelen bohçaya bakıldığı zaman günlük ihtiyaçlar için gerekli olan ürünlerin koyulduğunu görmek mümkündür. Tıraş köpüğü, gecelik, tıraş takımı, atlet, fanila, içlik, ev terliği, kravat, gömlek ve çorap tarzındaki ürünleri bu bohçaların içerisinde görmek mümkündür. Damada hazırlanan bohçalar gelinlerinkine göre daha sade ve detaysızdır.

Gelinler için hazırlanmış olan bohçaların içerisinde; kişisel bakım ürünleri, lifler, patikler, el yapımı başörtüler, ipek kumaşlar, ayna, parfüm, makyaj takımı setleri, tarak, başörtüleri, makyaj takımı setleri, iç çamaşırları, çoraplar, gecelik, terlik, sabahlık gibi ürünleri görmek mümkündür. Gelinler için detaylı hazırlanmış olan bohçalarda bir bayan için gerekli olan her ürün detaylı bir şekilde bulunur. Bu bohçalar ile gelen hediyelerin içerisinde geleneksel ürünleri de bulmak mümkündür. Her ne kadar geleneksel ürünler de koyulsa nişan bohçası mantığı ile hazırlanır.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Dilek Uçar
Tarih:
Açıklama:
Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır
Derecelendirme:
4

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık