DOLAR: 2.69 TL
EURO: 2.92 TL

Nişan Yüzükleri

2 gün önce
3 kez görüntülendi

Nişan Yüzükleri

Düğünden önce yapılan merasimlerden bir tanesi de; nişanlanmaktır. Nişanda gelin ve damada yüzük takılmakta ve bu şekilde birliktelikleri bir kez daha perçinlenmektedir. Bu önemli günde seçilen yüzüğün de hem anlamı, hem de özel olması gerekmektedir. Nişan yüzükleri; çiftin manevi açıdan birbirlerini bağlılığını simgeleyen ve hem gelin, hem de damat için üzerinde durulması gereken bir konu olmaktadır. Evliliğin ilk adımları olarak nitelendirebileceğimiz bu dönemde yapılan seçimler; ileriki dönemlerde çiftin yapacağı seçimleri de dolaylı yoldan etkilemektedir. Özellikle Türk toplumunda nişan takma olayı; 2 kişinin evliliğe adım atması için mutlaka gerçekleştirilmesi gereken bir olay olmaktadır. Türk toplumunda evlilik öncesinde olmazsa olmazlardan olan nişan; farklı toplumlarda, farklı şekillerde de karşımıza çıkabilmektedir. Evlenmeye karar vermiş olan gençlerin bir adım daha evliliğe yaklaşmalarını sağlayan nişan töreni; seçilen yüzüklerle birlikte çok daha anlamlı bir hale gelmektedir.

Nişan töreninde davetliler huzurunda, evin bir büyüğü tarafından takılacak olan nişan yüzüklerinin seçimi esnasında çiftin birlikte hareket ederek kendi zevkleri doğrultusunda bir seçim yapmaları da en doğru tercih olacaktır. Nişana önem verdiğinizi gösteren en önemli detay da nişan yüzükleri olmaktadır. Evliliğe atılan ilk adım olarak görülen nişan töreni; seçilen sıra dışı ve şık nişan yüzükleriyle birlikte daha anlamlı bir hale gelecektir. Daha çok erkeklerin takarken sıkıntı yaşadıkları yüzük konusunda nişanda bir sorun yaşamamaları adına daha rahat modellerin tercih edilmesi doğru olacaktır.

Nişan törenlerinde genel olarak alyanslar tercih edilse de; bayanlar ekstra tek taş yüzük de takmak isteyebilirler. Evlenme teklifi esnasında seçilen tek taşın da yine özenle seçilmesi ve bayanın bunu bir ömür boyu takacağı kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir nokta olmaktadır.

Gelinlik Modaevi
Yazar:
Neriman Gülle
Tarih:
Açıklama:
Nişan Yüzükleri Seçimi
Derecelendirme:
5

Nişan Yüzükleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık